Usunięcie macicy za i przeciw. Mięśniaki macicy. Operacje ginekologiczne - Elfy.

forum dla kobiet przed i po różnego rodzaju operacjach ginekologicznych. Usunięcie macicy, mięśniaki macicy.

Ogłoszenie

Aby w pełni korzystać z naszego forum - zachęcamy do rejestracji. Wątki z galerią i codziennymi rozmowami dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Drażniące reklamy można usunąć - patrz: pomoc techniczna.

#1 2013-10-14 12:17:28

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

jak radzić sobie z uporczywym, nawracającym zapaleniem pęcherza

To rzeczywiście typowa kobieca przypadłość. Niektóre z nas zamęcza bolesnymi nawrotami. A przecież taki "pożar" w dole brzucha szybko można ugasić.

Łatwo ulegamy modzie i bez względu na aurę nosimy spodnie biodrówki czy krótkie kurteczki. A właśnie przechłodzenie to najczęstsza przyczyna zapalenia pęcherza. Pobolewanie w dole brzucha, bieganie do toalety co 15 minut i nieznośne pieczenie, kiedy siadamy na sedesie. Dlaczego właśnie panie dotyka ten problem? Winna jest tu anatomia. Cewka moczowa kobiety jest krótsza i szersza niż mężczyzny. Nic więc dziwnego, że chorobotwórcze drobnoustroje (np. bakterie, drożdżaki czy chlamydie), które występują w intymnych miejscach, szybko docierają do pęcherza. I chociaż jego infekcje bywają dokuczliwe, to skutecznie można sobie pomóc domowymi metodami.

Lekcja pierwszej pomocy

Często już po trzech, czterech dniach kuracji dolegliwości ustępują. Wtedy wizyta u lekarza nie będzie konieczna.

Pij dużo płynów. Nie mniej niż 3 l dziennie. W ten sposób łatwiej zapobiegniesz dalszemu rozwojowi infekcji. Przez pierwsze dni co godzinę wypijaj szklankę przegotowanej wody (możesz do niej dodać sok z połówki cytryny). Jeśli nie lubisz kwaśnych płynów, łykaj witaminę C (nie więcej niż 10 tabletek po 200 mg na dobę).
Rób nasiadówki. Czasami wystarczy już cieplejsza niż zazwyczaj kąpiel rano i wieczorem. Możesz też do niej dodać napar z ziół (wymieszaj po łyżce kwiatu rumianku, ziela nawłoci i krwawnika oraz liści szałwii, zalej litrem wrzątku i parz pod przykryciem 15 minut). Po przecedzeniu wlej do wanny i dolej tyle gorącej wody, by - kiedy usiądziesz - sięgała ci tylko do talii. Taka nasiadówka powinna trwać 15-20 minut. Przeciwzapalnie i rozkurczowo działają też ziołowe parówki. Możesz je przygotować z kilku ziół (takich jak do nasiadówek). Po odcedzeniu napar wlej do małej miski z gorącą wodą. Najpierw kucnij nad nią (potem możesz usiąść) i od talii przykryj się ręcznikiem. Na taką kąpiel parową zarezerwuj sobie ok. 20 minut. Zarówno do nasiadówek, jak i parówek stosuje się też gotowe mieszanki, dostępne w aptece (Femonisept, Vagolavit, Vagosan).
Rozgrzewaj się. Nie wystarczy otulić się puchową kołdrą. Aby rzeczywiście szybko poczuć ulgę, przyłóż ciepły okład na podbrzusze oraz, jeśli będzie to możliwe, równocześnie drugi na dolną część pleców. Użyj do tego poduszek elektrycznych lub termoforów.
Sięgnij po zioła. W ciągu dnia staraj się wypić nawet do 1,5 l specjalnych ziołowych herbatek, które działają moczopędnie i łagodzą objawy zapalenia. Mogą to być gotowe mieszanki (Urovit, Urosan, Nefrobonisan) albo napary z wybranego ziela, np. nawłoci, skrzypu, pokrzywy, bratka czy mniszka. Łyżkę ziół (lub ekspresową herbatkę) zalej szklanką wrzątku i parz pod przykryciem przez 15 minut. Podrażniony pęcherz ukoisz, pijąc wyciąg z brzozy, pokrzywy, mniszka albo jeżówki. Takie preparaty również kupisz w aptece.
Zaufaj żurawinie. Zakwasza mocz i zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii. Sok czy konfitury nie wystarczą. Lecznicze właściwości mają dostępne bez recepty preparaty z wyciągiem z żurawiny (Uretin, Urinal).
Wypróbuj ziołomiody. Pszczoły robią je z podawanych im specjalnych pożywek na bazie soków z roślin. Na zapalenie pęcherza apiterapeuci polecają ziołomiód: pokrzywowy, rumiankowy i z soku brzozowego. Trzeba jeść po łyżeczce 3 razy dziennie.
Zażywaj leki ziołowe. W aptece bez recepty kupisz Urosept, Nefrobonisol, Urogran lub Fitolizynę (działają one odkażająco i moczopędnie).
Po poradę do lekarza

Jest niezbędna, jeśli infekcja pęcherza nie przechodzi po czterech dniach lub masz podwyższoną temperaturę. Wówczas konieczne będzie badanie ogólne moczu. W wypadku zakażenia mogą pojawić się w nim białko, a także białe i czerwone krwinki. Często dodatkowo wykonuje się posiew moczu z antybiogramem, bo jego wynik pozwala lekarzowi dobrać odpowiednie leczenie. Z reguły przy zakażeniu bakteryjnym przepisuje się Furagin, ale bywa też, że trzeba zażywać antybiotyki lub sulfonamidy. O skierowanie do urologa powinnaś poprosić lekarza rodzinnego, jeśli infekcje pęcherza zdarzają się częściej niż cztery razy w roku. Przyczyną może być rozwijająca się choroba, np. kamica. Poza analizą moczu będziesz musiała wówczas wykonać USG nerek i pęcherza moczowego.

Niekiedy potrzebna bywa urografia. To badanie radiologiczne z kontrastem, które dokładnie pokazuje, co dzieje się w drogach moczowych. Dopiero na podstawie wszystkich wyników możliwe będzie postawienie prawidłowej diagnozy. Pamiętaj, by nie leczyć się na własną rękę, jeśli oprócz objawów zapalenia pęcherza masz gorączkę (powyżej 38°C), dreszcze, wymioty i bóle w okolicy nerek. Jak najszybciej zgłoś się do internisty, gdy w moczu zauważysz krew i ropną wydzielinę. A jeśli spodziewasz się dziecka, powinnaś zgłosić się do ginekologa już przy pierwszych symptomach infekcji.

Wsparcie z natury

Pigułki z żurawiną nie tylko łagodzą objawy infekcji pęchęrza, ale i zapobiegają nawrotom: Żurawina 5000 Plus Forte 21 zł/30 tabl.; Urinal, 54 zł/90 kaps.
Ziołowe herbatki o właściwościach moczopędnych i oczyszczających: Urovit 4 zł/20 torebek; Nefrobonisan 7 zł/100 g.
Choroba miodowego miesiąca

Taką nazwą zyskały infekcje pęcherza, które pojawiają się po rozpoczęciu współżycia. Zdarza się to zwłaszcza wtedy, gdy zmieniasz partnera lub masz za sobą namiętne i pełne seksu noce. Kiedy okolice intymne są podrażnione, łatwiej o zakażenie, nie tylko pochwy, ale i pęcherza. Z reguły łatwo się z nimi uporać domowymi sposobami. Jeśli jednak dolegliwości nie ustąpią lub problem się powtórzy, do lekarza będziecie musieli pójść oboje.

źródło:http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilak … soby/eqs5n


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#2 2014-10-23 14:51:15

aaancia

Administrator

Zarejestrowany: 2013-10-09
Posty: 1960

Re: jak radzić sobie z uporczywym, nawracającym zapaleniem pęcherza

ZAPALENIE PĘCHERZA - POWRACAJĄCY PROBLEM

Infekcja pęcherza dokucza głównie kobietom. I potrafi je udręczyć swoimi powrotami. Ale gdy poznasz przyczynę choroby i zastosujesz właściwe leczenie, wreszcie odejdzie na zawsze.

Najczęstszą przyczyną zapalenia dolnych dróg moczowych (cewki i pęcherza) są zakażenia bakteryjne. Prym wiodą bakterie jelitowe, przede wszystkim Escherichia coli (inne, np. Klebsiella pneumoniae, rzadziej powodują infekcję) żyjąca w jelicie grubym. Odpowiedzialne za rozwój choroby bywają również inne mikroorganizmy, np. chlamydie, mykoplazmy, a także wirusy i grzyby (drożdżaki, przede wszystkim Candida albicans). Infekcję mogą wywołać zarówno nasze własne drobnoustroje, które osiedliły się w miejscach intymnych, jak i nieproszeni goście z zewnątrz. Atakują w momentach obniżenia odporności, spowodowanych chorobą, stresem, zmęczeniem czy wychłodzeniem dolnych partii ciała.

Zapalenie pęcherza - pierwsze objawy: szczypie i boli

Zapalenie dolnych dróg  moczowych daje bardzo nasilone objawy – szczypanie, pieczenie, ból przy oddawaniu moczu, bóle w dole brzucha pomiędzy kolejnymi wizytami w toalecie. Typowe jest również  parcie naglące, czyli uczucie potrzeby oddania moczu, mimo że jego ilość jest znikoma. Dodatkowo może wystąpić podwyższenie ciepłoty ciała (do 37–38°C).
Objawów tych nie wolno lekceważyć, bo zapalenie dolnych dróg moczowych może rozszerzyć się na nerki i spowodować ich nieodwracalne uszkodzenie. Symptomy infekcji nerek są podobne, ale towarzyszą jej bóle pleców w okolicy lędźwiowej oraz wysoka gorączka (38–40°C).

Ważne - gdy po jednnym dniu nie ma poprawy, idź do lekarza

W pierwszej fazie choroby możemy spróbować sami sobie pomóc. Jeśli po upływie doby nie poczujemy się lepiej, następnego dnia idźmy do lekarza. Z pewnością zleci ogólną analizę moczu i posiew moczu  z antybiogramem, który pozwala zidentyfikować drobnoustroje odpowiedzialne za infekcję i dobrać odpowiedni lek.
Ale lekarz nie będzie czekał na wyniki tych badań, tylko od razu przepisze antybiotyk z grupy chinolonów. Przy nieskomplikowanych zapaleniach dróg moczowych (bez gorączki) zazwyczaj jest skuteczny i szybko przynosi ulgę choremu. Gdy objawy nie są zbyt nasilone, stosuje się też Furaginę, która – choć nie zabija bakterii – hamuje ich rozwój.
Leczenie może być skorygowane w zależności od wyników posiewu moczu z antybiogramem. Badanie to powinno się powtórzyć  po skończeniu terapii, aby upewnić się, czy nie ma już żadnych cech zapalenia.

Zapalenie pęcherza - chorobę trzeba wyleczyć do końca

Już pierwsze dawki antybiotyku likwidują dolegliwości, nie należy jednak przerywać kuracji (zazwyczaj trwa 5–7 dni). Wskutek niedoleczenia infekcji część bakterii przeżywa i mutuje. Stają się wówczas niewrażliwe na poprzednio stosowany lek.

Infekcja dróg moczowych lubi powracać

Przyczyną nawrotów zapalenia pęcherza może być wzajemne zarażanie się przez partnerów. Leczy się zazwyczaj kobieta, bo to ona z reguły miewa dolegliwości (z racji budowy anatomicznej u pań łatwiej dochodzi do zakażenia dróg moczowych). Jednakże kuracje nie dają efektu, ponieważ  ponownie zaraża się od partnera podczas seksu. Dlatego przy nawrotowych infekcjach pęcherza bezwzględnie powinno się zbadać oboje partnerów (mężczyzna na posiew oddaje nie tylko mocz, powinien także zbadać nasienie).
Zdarza się jednak, że przyczyny problemu są poważniejsze. Może on być skutkiem wad budowy lub chorób układu moczowego, a także zaburzeń w oddawaniu moczu. Aby je potwierdzić lub wykluczyć, w pierwszej kolejności wykonuje się badanie ultrasonograficzne i cystografię mikcyjną (RTG z kontrastem). Jeśli urolog znajdzie coś niepokojącego, diagnostykę poszerza się o badania endoskopowe i urodynamiczne.

Wzmacnianie odporności zapobiega nawrotom

Zdaniem urologów po pierwszym zapaleniu pęcherza niektórzy mogą nabyć skłonność do tej choroby. Dlatego ważne są działania profilaktyczne – regularne opróżnianie pęcherza, zakwaszanie moczu, picie dużej ilości płynów, w tym herbatek ziołowych o moczopędnym i odkażającym działaniu (np. z pokrzywy, pietruszki, skrzypu). Trzeba też unikać wychładzania dolnych partii ciała.
Największe jednak znaczenie w zapobieganiu nawrotom choroby mają szczepionki zwiększające odporność. W błonie śluzowej dolnych dróg moczowych znajdują  się immunoglobuliny A, przeciwciała zwalczające bakterie. Tę naturalną ochronę (zwłaszcza cewki moczowej) można wzmocnić szczepionką Uro-Vaxom skierowaną przeciw E. coli.  Stymuluje ona produkcję przeciwciał. Podaje się ją doustnie, w formie kapsułek, co najmniej przez 90 dni.
Mechanizmy obronne organizmu pobudzają też autoszczepionki. Wytwarza się je indywidualnie dla każdego pacjenta z jego własnych bakterii. Zawierają odpowiednio skomponowany koktajl antygenów (charakterystycznych fragmentów drobnoustrojów), który stymuluje układ odpornościowy do produkcji przeciwciał przeciw własnym bakteriom pacjenta. Autoszczepionki podaje się doustnie lub w zastrzykach.

TO o przynosi ulgę

1) Dużo pij, aby wypłukać bakterie z dróg moczowych. Najlepsza będzie niskozmineralizowana woda bez wapnia.
2) Sięgnij po lek przeciwzapalny i przeciwbólowy dostępny bez recepty, np. z ibuprofenem, paracetamolem.
3. Przygotuj sobie nasiadówkę. Ciepło działa rozkurczająco na drogi moczowe, co łagodzi pieczenie i ból. Ponadto miejscowe przekrwienie tkanek pobudza układ immunologiczny do walki z infekcją. Do wody warto dodać napar z ziół, które działają odkażająco i przeciwzapalni (np. szałwia, rumianek).
4) Zażywaj lek ziołowy o moczopędnym i lekko bakteriobójczym działaniu (np. Urosan, Urogran, Urosept).
5) Skorzystaj z właściwości leczniczych żurawiny. Uniemożliwia ona bakteriom E. coli przyczepienie się do błon śluzowych, dzięki czemu łatwo je wypłukać z dróg moczowych. Żurawina zwiększa też siłę specjalnych białek znajdujących się na błonach śluzowych cewki i pęcherza, które mają działanie podobne do immunoglobuliny A. Wzmacnia więc naturalną odporność organizmu.
6) W kwaśnym środowisku bakterie słabo się rozwijają, dlatego, by zakwasić mocz, jadaj produkty bogate w witaminę C (papryka, natka pietruszki, kiwi), pij soki wyciśnięte z owoców.


Pomoc z apteki

-   UroFuraginum, preparat zawierający furaginę, ok. 18 zł/30 tabl.
-   Skrzyp Fix, ziele skrzypu działające moczopędnie, ok. 5 zł/30 saszetek.
-   ProUro, kapsułki z silnie skoncentrowanym wyciągiem z żurawiny i witaminą C, ok. 17 zł/15 kaps.
-   Furoxin, tabletki z ekstraktami żurawiny i pokrzywy, ok. 20 zł//30 tabl.
-   Urosept, tabletki ziołowe stosowane pomocniczo w zakażeniach dróg moczowych, ok. 17 zł/60 tabl.

źródło: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u … 38995.html


http://emotikona.pl/gify/pic/motylki.gifhttp://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gifhttp://emotikona.pl/gify/pic/motylki.gif

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
co zrobic aby przewianie przestalo bolec? porcelanowemotylki legendy polskie o potworach 2potoki lzawienie oka u psa