Usunięcie macicy za i przeciw. Mięśniaki macicy. Operacje ginekologiczne - Elfy.

forum dla kobiet przed i po różnego rodzaju operacjach ginekologicznych. Usunięcie macicy, mięśniaki macicy.

Ogłoszenie

Aby w pełni korzystać z naszego forum - zachęcamy do rejestracji. Wątki z galerią i codziennymi rozmowami dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Drażniące reklamy można usunąć - patrz: pomoc techniczna.

#1 2013-12-16 14:34:33

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

migreny

Migrena nie jest zwykłym bólem głowy. To choroba, która powoduje ogromne cierpienie, wyłącza z życia rodzinnego i zawodowego - przypominają eksperci. We wtorek w Warszawie neurolodzy tłumaczyli, dlaczego warto jest dobrze leczyć migrenę, na którą w Polsce cierpią ponad 4 mln osób.

Eksperci zwracali uwagę, że niewłaściwa terapia tej choroby, głównie nadużywanie leków przeciwbólowych przez pacjenta, może powodować wzrost częstości ataków migreny i rozwój jej postaci przewlekłej. Dlatego migrena powinna być dobrze zdiagnozowana - najlepiej przez specjalistę neurologa - i skutecznie leczona.

Jak przypomniał dr hab. Jacek Rożniecki, prezes Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy, z szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, iż na migrenę cierpi na świecie 11 proc. dorosłej populacji, tj. ok. 324 mln osób. Trzy czwarte z nich stanowią kobiety. Szacuje się, że nawet 25 proc. pań w przedziale wiekowym 25-45 lat, ważnym dla kobiety z rodzinnego i zawodowego punktu widzenia - może mieć napady migreny.

W Polsce na migrenę cierpią co najmniej 4 mln osób, ale z przeprowadzonych niedawno badań pt. "Migrena w Polsce" wynika, że liczba ta może być jeszcze większa.

W migrenie ból zaczyna się zwykle po jednej stronie głowy, najczęściej za okiem. Ma charakter tętniący, pulsujący i z czasem nasila się, w późniejszej fazie może się uogólnić na całą głowę - wyjaśnił dr Rożniecki. Jego intensywność jest bardzo duża - w skali od 1 do 10 ocenia się ją na 8.

U 70-80 proc. pacjentów migrenie towarzyszą nudności, wymioty i wstręt do jedzenia. Chorzy są nadwrażliwi na wiele bodźców, jak światło, dźwięki, zapachy. Rzadziej mają zawroty głowy, potliwość, biegunki. - Wszystko to potęguje uczucie bólu oraz cierpienie chorego - zaznaczył dr Różniecki. Dlatego pacjenci często starają się odizolować od bodźców - chowają się w ciemnym, cichym, chłodnym pokoju, gdzie próbują zasnąć.

Jak przypomniał neurolog, u ok. 10 proc. pacjentów migrenę poprzedza tzw. aura, tj. zespół objawów neurologicznych. Są to najczęściej zaburzenia widzenia, jak mroczki i błyski przed oczami, zaburzenia pola widzenia, a nawet przejściowa ślepota. U niewielkiego odsetka (1 proc.) aura może wyglądać groźniej, bo przypomina udar mózgu. Pacjenci mogą odczuwać przejściowe drętwienie ręki, nogi, zaburzenia czucia po jednej stronie ciała, zaburzenia mowy.

Według dr Rożnieckiego nieleczony napad migrenowy może trwać od czterech godzin do trzech dni (czasem nawet dłużej), a średnio utrzymuje się przez jeden dzień. Większość pacjentów, bo 40 proc., ma od dwóch do czterech napadów migreny w miesiącu, a 32 proc. - od jednego do dwóch. W przypadku migreny przewlekłej, na którą cierpi ok. 8 proc. pacjentów, napady występują co najmniej 8 razy w miesiącu, przy czym ból głowy doskwiera im co najmniej przez 15 dni w miesiącu.

- Migrena znacznie pogarsza jakość życia. Z powodu bólu i cierpienia aż dwie trzecie pacjentów nie może normalnie funkcjonować, zarówno w pracy, jak i w domu. Chorzy nie odczuwają przyjemności w życiu codziennym, nie mogą się poświęcać swemu hobby, wykonywać pracy - tłumaczył dr Rożniecki. W stosunku do innych mogą być rozdrażnieni i nieprzyjemni, nawet po ustąpieniu bólu, bo czują wówczas zmęczenie i zdenerwowanie. Z drugiej strony otoczenie często nie traktuje ich dolegliwości poważnie, nie wykazuje zrozumienia - podkreślił.

Według neurologachoroba jest kosztowna dla pacjenta, gdyż w Polsce żaden lek na migrenę nie jest refundowany.

Ze względu na rozpowszechnienie oraz skutki ekonomiczne migrena stanowi duży problem społeczny. Absencja chorobowa w pracy z powodu migreny jest bardzo duża - nawet 50 proc. pacjentów w trakcie napadu migrenowego nie może pracować przez co najmniej dwie godziny. Z tego powodu albo nie przychodzą do pracy, albo zwalniają się wcześniej do domu.

Jak podkreśliła dr Izabela Domitrz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy, obecnie uważa się, że leczenie migreny należy podjąć jak najszybciej, gdy tylko pojawią się sygnały świadczące o ataku choroby. Wtedy skuteczność terapii jest największa.

W leczeniu migreny stosuje się najpierw leki bez recepty, stosunkowo słabe - jak kwas acetylosalicylowy (popularnie nazywany aspiryną), paracetamol, ibuprofen.

Jak ocenił dr Rożniecki, postępem są leki skojarzone, które łączą kilka środków przeciwbólowych, co wzmaga i przyspiesza ich efekt przeciwbólowy. Przykładem może być dostępny pod niedawna na polskim rynku lek zawierający kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeinę, który łagodzi nie tylko ból głowy, ale i niektóre inne dolegliwości towarzyszące migrenie. W drugiej linii stosuje się leki na receptę działające na receptory przewodzące bodźce bólowe i biorące udział w rozwoju bólów głowy.

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/eksperc … ycia/cvfgq


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#2 2013-12-16 23:04:45

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

nowa hipoteza na temat migren!
Naukowcy postanowili sprawdzić, co odpowiada za pojawianie się migreny. Okazało się, że te nagłe ataki bólu głowy są wynikiem czegoś zupełnie innego, niż dotąd sadzono. Wyniki badań pomogą opracować skuteczniejsze leki.

Ludzie cierpiący na migreny często twierdzą, że podczas ataków mają wrażenie jakby coś rozsadzało im głowę od środka. Dlatego dotychczas uważano, że za te bóle odpowiedzialne są naczynia krwionośne, które w pewnym momencie zaczynają nagle zwiększać swoją objętość i tym samym wywierają nacisk na mózg. Z tego powodu w leczeniu migreny stosowano leki oparte na sumatryptanie – związku, który ma powodować ponowne skurczenie się tętnic.

Grupa duńskich naukowców postanowiła sprawdzić, czy rzeczywiście to naczynia krwionośne są odpowiedzialne za nagłe napady bólu głowy. W tym celu poddali badaniu rezonansem magnetycznym (MRI) 19 kobiet w czasie występowania u nich migren. Ochotniczki cierpiały na odmianę tego schorzenia, która jest ograniczona tylko do połowy mózgu. Dzięki temu podczas skanowania narządów naukowcy mogli od razu porównać bolące obszary z tymi zdrowymi.

– W przeciwieństwie do tego, co sądzono dotychczas, odkryliśmy, że tętnice występujące na zewnątrz czaszki nie rozszerzają się wcale podczas ataków migreny – powiedział Faisal Mohammad Amin, członek duńskiego zespołu. – Natomiast tętnice wewnątrz czaszki rozszerzyły się tylko odrobinę po stronie, po której odczuwano ból.

Eksperyment ten wyraźnie świadczy o tym, że to nie naczynia krwionośne są odpowiedzialne za migreny. Naukowcy twierdzą, że bóle te można wyjaśnić nagłym uwrażliwieniem się zakończeń nerwowych, które oplatają tętnice. Przez to neurony wysyłają błędną informację, że naczynia zacznie się rozszerzyły i w efekcie chory ma wrażenie jakby pulsowała mu głowa.

Podczas badań sprawdzono także, jak leki stosowane na bóle migrenowe wpływają na naczynia krwionośne. W tym celu ponownie zbadano za pomocą MRI mózgi 19 kobiet, które tym razem zażyły lekarstwo. Wyniki tego badania były zaskakujące. Okazało się, że sumatryptan w żaden sposób nie wpływa na rozszerzanie bądź kurczenie się tętnic. Oznacza to, że dotychczas stosowane leki działają zupełnie inaczej, niż przypuszczano.

Opracowanie nowych, skuteczniejszych medykamentów, które wpływałyby na system nerwowy, mogłoby pomóc również wielu naszym rodakom – zgodnie z najnowszymi badaniami 12-30 proc. Polaków w którymś momencie życia cierpiało z powodu migreny. Wiele osób mylnie interpretuje je jako zwykłe bóle głowy i stosuje tradycyjne leki przeciwbólowe, przez co żaden z objawów nie jest leczony. O tym, jak rozpoznać migrenę, opowiadała w „Dzień Dobry TVN” neurolog dr n. med. Maria Wysocka-Bąkowska:
http://odkrywcy.pl/kat,111396,title,Odk … aid=611da8


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#3 2013-12-16 23:07:35

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

ABC migreny

OPIS: napadowy, zwykle jednostronny silny ból głowy trwający 2-72 h, któremu często towarzyszą zaburzenia żołądkowo-jelitowe, objawy wzrokowe lub inne zaburzenia ze strony układu nerwowego; w okresach pomiędzy napadami migreny nie występują żadne objawy chorobowe; częstotliwość napadów jest różna; od jednego tygodniowo do jednego w roku lub nawet rzadziej; według międzynarodowej klasyfikacji bólów głowy rozróżnia się 7 podtypów migreny, w zależności od zespołu stwierdzanych objawów

bez aury - migrena zwykła, stanowi około 80% przypadków,
z aurą - migrena klasyczna (prawie 20% przypadków); przed wystąpieniem bólu głowy pojawiają się typowe u określonego pacjenta objawy prodromalne; objawy aury są zróżnicowane: mogą to być konkretne objawy neurologiczne, takie jak mroczek centralny lub nieswoiste zmiany nastroju; do rzadkich postaci należy "migrena potowiczoporaźna" - z aurą w postaci przemijającego niedowładu połowiczego i/lub parestezji, a także migrena podstawna - z aurą mieszanych objawów wskazujących na niedokrwienie pnia mózgu,
okoporaźna (rzadka postać) - niedowład nerwu okoruchowego jednostronny z towarzyszącym bólem głowy,
siatkówkowa (rzadka postać) - w trakcie bólu głowy występują objawy niedokrwienia siatkówki,
migrena cykliczna wieku dziecięcego - ekwiwalenty migreny u dzieci; nawracające epizody takich objawów, jak wymioty, bóle brzucha, zawroty głowy, którym towarzyszą bóle głowy o niewielkim nasileniu,
powikłania migreny (bardzo rzadkie) - stan migrenowy w przypadkach, gdy napad nie ustępuje samoistnie; opisywano również przypadki wystąpienia zawału mózgu podczas napadu migreny,
inne objawy związane z napadem migrenowym należą do rzadkości.
Uwarunkowania genetyczne:ponad 70% pacjentów wykazuje obciążenie rodzinne; wpływ czynników genetycznych jest oczywisty, ale mechanizm niejasny; istnieje hipoteza, że odpowiedzialny za migrenę jest gen recesywny o penetracji około 70% lub gen dominujący o większej penetracji u kobiet.

Częstość występowania:

liczba nowych przypadków niemożliwa do określenia ze względu na trudności diagnostyczne i brak informacji; około 75% pacjentów w ogóle nie zasięga porady lekarza,
napady migreny występują przeciętnie u 3-20% populacji (według różnych danych),
chorobowość trudna do określenia z tych samych powodów co rejestracja nowych przypadków; według przybliżonej oceny długości życia chorobowość (liczba przypadków, w których w danej populacji wystąpił co najmniej jeden w ciągu życia napad migreny) wynosi około 10%; 6% mężczyzn (w wieku 12-80 lat) i 18% kobiet (w wieku 12-80 lal).
Płeć:występuje częściej u kobiet

Wiek:młodzi dorośli < 50 roku życia; początek w wieku od kilkunastu do 30 lat.

OBJAWY: aura zwiastująca ból głowy pojawia się zwykle kilkanaście do kilkudziesięciu minut przed napadem migreny klasycznej.

zaburzenia wzrokowe (błyski świetlne, ubytki w polu widzenia, mroczki, iluzje, zygzaki świetlne, omamy),
objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego (parestezje, afazja, niedowład połowiczy mięśni twarzy i/lub kończyn, objawy oczne i inne),
zaburzenia ze strony narządów zmysłów: widzenia (światłowstręt), smaku, węchu, słuchu,
objawy psychiczne (euforia, niepokój, znużenie, zmiany nastroju),
ból głowy: jednostronny^ 30% obustronny), bardzo silny, pulsujący, nasilający się przy ruchach,
nudności (87%), wymioty (56%), biegunka (16%),
światłowstręt (82%),
tkliwość czepca (65%),
uczucie pustki w głowie (72%), zawroty głowy (33%), omdlenia (10%),
parestezje wokół ust,
inne (bladość powłok, gorączka, zaczerwienienie twarzy, wielomocz).
PRZYCZYNY:

nadal niejasna; bierze się pod uwagę:
zaburzenia metabolizmu serotoniny,
zaburzenia regionalnego przepływu mózgowego,
rozszerzenie tętnic zewnątrzczaszkowych;
poszczególne napady mogą być prowokowane przez:
niektóre pokarmy (czekoladę, sery, wędzone mięso) lub alkohol (czerwone wino),
zbyt długie przerwy między posiłkami,
stadia cyklu miesiączkowego,
doustne środki antykoncepcyjne,
zmęczenie lub zbyt długi sen,
zbyt silne lub migoczące oświetlenie,
stres lub odprężenie po stresie ("migrena weekendowa").
TRYB LECZENIA: ambulatoryjny z wyjątkiem przypadków stanu migrenowego.

AKTYWNOŚĆ ŻYCIOWA: w czasie napadu odpoczynek w zaciemnionym pomieszczeniu.

DIETA: unikanie pokarmów, które mogą prowokować napad migreny.

CZYNNIKI RYZYKA:

przypadki migreny w rodzinie,
płeć żeńska,
młody wiek,
stwierdzone w wywiadzie nawracające bóle brzucha, wymioty, choroba lokomocyjna w dzieciństwie,
nie ma natomiast związku z poziomem intelektualnym, warunkami socjalnymi i profilem osobowości.
LECZENIE OGÓLNE:

ucisk tętnicy skroniowej po stronie bólu,
zimny okład na okolicę skroni, oka i potylicy po stronie bólu,
leżenie nieruchomo; poduszka o przekroju trójkątnym podpierająca głowę i szyję,
zminimalizowanie natężenia świata, hałasów i zapachów w otoczeniu chorego (zwłaszcza zapachów kuchennych i dymu papierosowego),
uwaga: większość pacjentów nie zgłasza się do lekarza i radzi sobie z napadem sposobami domowymi.
PRZEBIEG CHOROBY I ROKOWANIE:

z wiekiem - złagodzenie charakteru i ciężkości napadów oraz zmniejszenie się ich częstości,
większość napadów kończy się przed upływem 72 h.
preparaty ergotaminowe
dihydroergotamina - DHE - (Ditamin): 1 mg/1 ml; 1 mg domięśniowo lub dożylnie, a następnie 1 mg co godzina do 3 mg i.m. lub 2 mg iv:, maksymalna dawka w ciągu tygodnia wynosi 6 g; zaleca się jednoczesne podanie leku przeciwwymiotnego, np. 10 mg prochlorperazyny i.m. lub 5 mg i.v. przed podaniem DHE, O ergotamina: w czopkach 2 mg: zaczyna się od potowy, zwiększa się do 2 czopków w trakcie napadu; maksymalna dawka dzienna ergotaminy wynosi 6 mg i nie więcej niż 10 mg w ciągu tygodnia; wszystkie czopki zawierają 100 mg kofeiny;
ergotamina 1 mg z kofeiną 100 mg (Coffecorn forte); dwie tabletki p.o. na początku napadu, kolejna tabletka po 30 min do maksymalnie 6 dz., 10 w tygodniu,
ergotamina 0,6 mg z alkaloidami pokrzyku 0,2 mg i kwasem fenyloetylobarbiturowym 40 mg (Bellergot retard); jedna tabletka na początku napadu; maksymalna dawka tygodniowa 16 tabletek, leki przeciwbólowe:
kwas acetylosalicylowy: 650-1000 mg p.o, co 4 h,
paracetamol: 650 mg p.o. co 4 h,
ibuprofen: 800 mg p.o., a następnie 400 mg po 30-60 min,
naproksen: 500 mg lub sól sodowa naproksenu 550 (Anapran), 1 tabletka p.o;, maksymalna dawka dzienna 1375 mg,
metamizol (Pyralgin): 500 mg p.o., 1000-3000 mg i.m. lub bardzo powoli i.v;, leki złożone:
paracetamol (Analget-K): 250 mg, propyfenazon 200 mg, kofeina 50 mg, fosforan kodeiny 10 mg,
paracetamol (Antidol): 300 mg, fosforan kodeiny 20 mg,
paracetamol (Cefalgin, Saridon): 250 mg, propyfenazon 150 mg, kodeina 50 mg,
paracetamol (Dolores): 350 mg, kwas acetylosalicylowy 150 mg, kofeina 50 mg;
sumatryptan (Imigran):
6 mg podskórnie w autostrzykawce lub 100 mg w tabletce p.o. Przeciwwskazania:
preparatów ergotaminowych nie należy stosować w ciąży, w schorzeniach naczyń obwodowych, chorobie niedokrwiennej mięśnia serca i schorzeniach przebiegających z objawami skurczu naczyń (np. w migrenie potowiczoporaźnej),
u pacjentów z chorobą wrzodową należy unikać stosowania preparatów kwasu acetylosalicylowego i niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
leki złożone zawierające barbiturany i kodeinę mogą wywoływać uzależnienie. Środki ostrożności:
sposób leczenia powinien być w każdym przypadku zindywidualizowany,
preparaty ergotaminowe należy podać we wczesnej fazie napadu migreny pamiętając, że u niektórych pacjentów mogą one prowokować wymioty,
przy stosowaniu leków przeciwbólowych należy zwrócić uwagę na ewentualne zaburzenia dyspeptyczne,
należy pamiętać o możliwości uzależnienia w przypadku niektórych leków (barbiturany, kodeina),
leki złożone, zawierające składowe zwężające naczynia (preparaty ergotaminowe, Midrin) mogą zwiększać ciśnienie tętnicze. Interakcje stosowanych leków: Inne leki uspokajające, przeciwbólowe, alkohol, leki zwężające naczynia.
ZAPOBIEGANIE:

unikanie czynników prowokujących napad migreny,
leczenie profilaktyczne: w razie gdy częstotliwość lub ciężkość napadów znacznie utrudniają pacjentowi życie codzienne, warto wprowadzić stałe leczenie zapobiegawcze; konieczna jest przy tym systematyczna obserwacja pacjenta pod kątem skuteczności leczenia i ewentualnych objawów ubocznych; Administracja Żywności i Leków poleca w profilaktyce migreny jedynie propranolol.
propranolol: 80-320 mg/dz.,
atenolol: 50-100 mg/dz.,
nadolol: 40-80 mg/dz.,
metoprolol (Metocard): 100-450 mg/dz.,
amitryptylina: 50-150 mg/dz.,
metysergid (Deseni): 5-8 mg/dz.,
cyproheptadyna: 4-16 mg/dz.,
werapamil (Isoptin): 80-120 mg 3 x dz.
POWIKŁANIA:

do rzadkości należy stan migrenowy, tj. napad trwający powyżej 72 h, prowadzący do odwodnienia, jałowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, wyczerpania,
rzadko - incydenty ogniskowego niedokrwienia mózgu,
jatrogenne skutki leczenia, m.in. uzależnienie od leków; należy też uwzględnić możliwe objawy uboczne stosowanego leczenia.

http://www.info-med.pl/katalog/choroby/ … grena.html


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#4 2013-12-17 07:37:13

aaancia

Administrator

Zarejestrowany: 2013-10-09
Posty: 1960

Re: migreny

napisz jeszcze kochana jak Ty sobie z tym radzisz, bo niestety ale jest to Twoja zmora ale tym bardziej wiesz co działa a co nie można powiedzieć "expert od migrenowych bóli głowy"


http://emotikona.pl/gify/pic/motylki.gifhttp://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gifhttp://emotikona.pl/gify/pic/motylki.gif

Offline

#5 2013-12-17 08:14:32

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

napiszę Aanciu - tylko w chwili czasu, Maggi nasza też ma migreny, więc jesteśmy tutaj dwie:(


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#6 2013-12-17 10:31:15

 maggi7

Moderator

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 1704
zainteresowania: książki, podróże

Re: migreny

Aaanciu ja z Kariolka to chyba wydamy jakieś poradnik odnośnie bóli głowy
Zaczęłyśmy się wymieniać lekami, bo każda wie co znaczy taki ból glowy. Ja mam dostęp do leków których nie ma w Polsce, a mi pomagaja. Teraz czekam czy pomogą Kariolce- oby...


usunięcie trzonu macicy pażdziernik 2013
cięcie brzuszne, znieczulenie ogólne

Offline

#7 2013-12-17 10:48:03

aaancia

Administrator

Zarejestrowany: 2013-10-09
Posty: 1960

Re: migreny

życzę Wam abyście pozbyły się tych bóli


http://emotikona.pl/gify/pic/motylki.gifhttp://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gifhttp://emotikona.pl/gify/pic/motylki.gif

Offline

#8 2013-12-17 17:49:44

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

pierwszą migrenę miałam w wieku 17 lat chyba, a potem już regularnie co miesiąc - ból 1-2 dniowy, nie miałam jeszcze wtedy konkretnych lekow, jedynie drogą prób i doświadczen, tak kolejni neurolodzy eliminowali inne schorzenia prócz migren i przepisywali mi leki, ktore nic, a nic nie pomagały. Ale taki ból był tylko raz w miesiącu - więc jakoś się dało wytzrymać, ciąże eliminowały mi migreny. To był bynajmnej okres ulgi. Migreny mam dziedziczne po mamie i babci, miała ją też moja ciocia- siostra mamy, ale po okresie zakonczenia menopauzy nie boli już ją, a mamie z kolei przeszła w wieku ok. 62 lat. Bóle migrenowe z wiekiem u mnie się nasilały, z roku na rok cykle się wydłużały  i były i są coraz silniejsze, a wywołuje je stres, pogoda (halny szczególnie) choroba, złe odzywianie, brak odpoczynku, ale i radość nadmierna. Hm...
Z dotychczasowych leków ktore brałam to: propranolol, mefacit, bellergot i typu uspakajającego, wszelkie łączone ergotaminy, nawet z tramalem (ale to dawno) - nie pomagały. Z lekow typu: etopiryna,  aspiryna, ibuprofen, paracetamol, naproxen, ketonal itp - nie pomaga nic! (bardzo rzadko solpadeina musująca z dodakiem kodeiny)
Jedynie pomagają póki co tryptany - dawka 50 mg, ktore mają jednak sporo skutkow ubocznych, a i są drogie.

Stosowałam różne techniki, masaże, olejki, kąpiele - basen itp....nie wykorzystałam jeszcze akupunktury, ale z tego co czytam - to są marne skutki. Aa.... biorę regularnie magnez, z wit B6 czesto w polaczeniu z melisą, bo daje dodatko efekt wyciszenia (np.: duocalms)

Poeksperymentuję dalej, zobaczymy, a nie jestem tutaj z nią sama:(

Jestem pod stałą opieką neurologa, mam co rok badania typu: EEG, TK, Rezonans, jest ok jak na razie bez zmian - czyli migreny!
czasami to nie chce się żyć, ale to tylko czasami:)


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#9 2013-12-28 19:07:20

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

Migrena
Najpierw warto się udać do dobrego lekarza neurologa np. do dr Izabeli Domierz
Dodatkowo pomóc może:
regularne przyjmowanie magnezu z witaminą B6
unikanie w codziennym odżywaniu czekolady, kawy, orzechów, żółtego sera, czerwonego wina bo te produkty sprzyjają migrenie
ćwiczenie technik relaksacyjnych
psychoterapia
dobre efekty daje akupunktura
zimne kompresy żelowe - do kupienia w sklepach medyczno-rehabilitacyjnych
w przypadku migreny połączonej z mdłościami korzystne jest zażywanie tabletek z imbiru lub picie wody z plasterkami imbiru

Ten tekst ma charakter wyłącznie informacyjny i nie może w żadnym wypadku zastąpić konsultacji lekarskiej

http://www.tomipomoglo.pl/migrena.html


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#10 2014-05-22 16:11:05

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

zioła na migrenę:)
"Oficjalnie" potwierdzona jest skuteczność złocienia i lepiężnika. Leki oparte na lepiężniku nie są chyba w Polsce dostępne, a i w Niemczech potrzebujemy na nie recepty. Można sporządzić intrakt (nalewkę na gorąco) 1:3 z liścia lub korzenia - doraźnie dawka 10 ml podobno działa skutecznie. Niestety nie nadaje się to do długorwałej kuracji, bo alkaloidy pirolizydynowe tam będą w mniejszej czy większej ilości. Być może suszony liść byłby bezpiecznym surowcem do "zapijania" w formie herbatki przez kilka miesięcy, bo alkaloidów zostanie tam "co kot napłakał" - ale nie gwarantuję, nie jestem autorytetem, nie mam dostępu do aparatury pozwalającej zweryfikować i ugruntować ten pogląd.
Ale tradycja ziołolecznictwa podaje także inne surowce, które prawdopodobnie mogą się okazać wartościowe - m,.in. nalewkę z korzenia arcydzięgla. Podobno bardzo skuteczny jest wyciąg z tego surowca na kroplach Hoffmana - ale te trzeba sobiwe sporządzić samemu, bo w wolnym handlu nie są dostępne (eter
W moim przypadku skuteczna jest niewątpliwie lukrecja - potrafi całkowicie cofnąć "atak" migreyn a spożywana przez dłuższy czas w małych ilościach zapobiega nawrotom; a jeśli już się zdarzą, to mają bardzo łagodny przebieg, niemal "bezbólowy" (pozostają za to pozostałe, charakterystyczne objawy).
Skuteczność lukrecji może się w moim przypadku brać z tego, że oprócz silnych właściwości przeciwzapalnych, lukrecja podnosi także lekko ciśnienie krwi (mam bardzo niskie). Przypuszczam, że nie jestem jedynym człowiekiem na świecie, na którego to działa
kiedyś też podano mi balsam kapucyński (wyciąg lakoholowy z licznych ziół azjatyckich) - i efekt był momentalny, aż zadziwiający. Niedługo dostanę ten balsam i może ponownie wypróbuję. Ogólnie jego przeznaczenie jest: na wszystko. To nie jest zwykły farmaceutyk, tylko tajemna, złożona mikstura o dłuuugiej tradycji. Ja tam takie rzeczy cenię - choć jestem chemikiem, a nie magikiem

źródło: http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com/ … grena.html


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#11 2014-08-27 07:51:20

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

WCZORAJ MIALAM TAKI ATAK 2 DZIEŃ, ZE NAWET TRYPTANY MALO POMOGŁY, DZIŚ JUZ OK JEST....JAK TAK BOLI I JESTEM BEZDRADNA SZUKAM wszystkiego coby moglo mi pomoc i znalazłam taką stronkę
http://nogalmedicine.pl/publikacje-2/


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#12 2014-09-18 22:08:52

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

Naturalne sposoby na ból głowy: soki warzywno-owocowe - PRZEPISY


http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/b … 38547.html


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#13 2014-09-18 22:20:50

 maggi7

Moderator

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 1704
zainteresowania: książki, podróże

Re: migreny

No ciekawa ta stronka
A pamietacie taką maść malutką czerwoną jak naparstek chyba ze smokiem czy cos.
Na ból głowy daaaaawno temu też mi pomagała, ale teraz jej nie widziałam wieki.


usunięcie trzonu macicy pażdziernik 2013
cięcie brzuszne, znieczulenie ogólne

Offline

#14 2014-09-19 07:26:20

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

pamiętam, ona byla silna i taka mocna zapachowo, co nie?


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#15 2014-09-19 07:57:39

aaancia

Administrator

Zarejestrowany: 2013-10-09
Posty: 1960

Re: migreny

zapewne ją wycofali po szczegółowych badaniach i analizach, tak to już jest. Kiedyś była np. tylko polopiryna na gorączkę, a teraz jest zalecana dorosłym po ukończeniu 16 roku życia.


http://emotikona.pl/gify/pic/motylki.gifhttp://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gifhttp://emotikona.pl/gify/pic/motylki.gif

Offline

#16 2014-10-31 16:15:05

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

Sposób na migrenę
Od lat pomagam cierpiącym na chroniczne bóle głowy. Wychodze z założenia, że kręgi szyjne są często odpowiedzialne za powstawanie migreny i przewlekłych bólów głowy. W mojej praktyce stosuję metodę autorską, która polega na połączeniu terapii manualnej i bioenergoterapii.
medycyna naturalna Å‚ódż
MIGRENA A KRĘGI SZYJNE
Zaobserwowałem, że u chorych cierpiących na migreny a także u chorych z przewlekłym bólem głowy mięśnie w okolicach karku i szyi były często bardzo napięte, w szczególności mięsień czworoboczny, tak zwany „mięsień sukcesu”.
Zauważyłem, że kiedy mięśnie karku i szyi się rozluźniają, na przykład przez odblokowanie kręgów szyjnych za pomocą technik manualnych, ból głowy po jakimś czasie ustępuje.
Istnieje więc związek między nieprawidłowym ułożeniem kręgów szyjnych a bólem głowy.
STRES MOŻE WYWOŁAĆ MIGRENE
Głównym czynnikiem wywołującym napięcie mięśni karku i szyi jest stres. Teoria ta znalazła uzasadnienie również jeśli chodzi o skuteczność bioenergoterapii w przypadku migreny -  zabieg bioenergoterapeutyczny ma działanie odstresowujące, po sesji klient prawie zawsze czuje się odprężony i zrelaksowany -  ma to oczywiście zbawienny wpływ na jego samopoczucie. Dodatkowo taki zabieg przynosi korzyści dla układu krążenia.
    poszerza obkurczone w I fazie ataku migreny naczynia mózgowe
    lub pomaga zlikwidować obrzęk w miejscach, gdzie doszło do poszerzenia naczyń krwionośnych w II fazie ataku.
LECZENIE BÓLÓW MIGRENOWYCH
W roku 1997 ukazała książka doktora medycyny Klausa Strackharna „Leczenie bólów migrenowych”. Na podstawie badań naukowych i praktyki klinicznej autor udowadnia, że istnieje zależność między migreną a stanem kręgosłupa szyjnego.
Doktor Strackharn zbadał 278 przypadków osób z przewlekłym bólem głowy, wśród których było 169 pacjentów z migreną. Stosując rentgenowską diagnostykę czynnościową, wykrył związki między bólem głowy a zmianami w obrębie kręgosłupa szyjnego. Stwierdził mianowicie, że:
Górne kręgi szyjne pacjentów cierpiących na migrenę wykazują (w zależności od czasu trwania choroby i stopnia nasilenia ataków) ciężkie lub bardzo ciężkie upośledzenie zdolności ruchowej. W badaniach przeprowadzonych na 169 pacjentach, w 90 procentach przypadków stwierdzono upośledzenie ruchomości górnych kręgów szyjnych w zakresie zginania głowy i szyi.
Pierwszy kręg szyjny jest skręcony u 90 proc. osób cierpiących na migrenę (nawet kiedy nie występuje atak). Widać to wyraźnie na zdjęciach rentgenowskich.
Wszyscy pacjenci z migreną – prześwietlani podczas ataku – wykazywali przymusowe i mimowolne pochylenie głowy w bok przy jednoczesnej rotacji pierwszego kręgu szyjnego. W czasie ataku pierwszy kręg szyjny zostaje unieruchomiony w nieprawidłowej pozycji.
MECHANIZM POWSTAWANIA MIGRENY
Na podstawie tych twierdzeń doktor Strackharn bardzo szczegółowo opisał przyczyny i mechanizm powstawania ataku migreny (opis ten znajduje się nieco niżej).
W skrócie można ten mechanizm przedstawić w następujący sposób: długotrwały stresprzyczynia się do napięcia mięśni w obrębie karku i unieruchomienia pierwszego kręgu szyjnego w nieprawidłowej pozycji,  wywołując skomplikowany ciąg zdarzeń
    od podrażnienia przednich gałęzi nerwów szyjnych
    powstania zapalenia neurogennego
    odruchowego napięcia mięśni szyi i karku
    podrażnienia jądra nerwu trójdzielnego i zwoju szyjnego górnego
    do ograniczenia dopływu krwi do naczyń mózgowych
    niedokrwienia
    i niedotlenienia niektórych części mózgu
    napadów bólu
    i pojawienia się objawów towarzyszących migrenie
Teoria doktora Strackharna była dla mnie potwierdzeniem przypuszczenia, że kręgi szyjne są kluczowym punktem, od którego trzeba zaczynać terapię mającą na celu zlikwidowanie przyczyny ataków migreny.
TERAPIA MANUALNA A MIGRENA
Dzięki zrozumieniu mechanizmu powstawania migreny opracowałem własną technikępolegająca na
    odblokowaniu „zakleszczonego” pierwszego kręgu szyjnego
Skuteczna terapia wymaga serii zabiegów manualnych skierowanych na przywrócenie prawidłowej pozycji tego kręgu. Jest to działanie nieinwazyjne: zabiegi manualne polegają w tym przypadku
    na delikatnej mobilizacji stawów głowowych w celu przywrócenia normalnego zakresu ruchu w szyjnym odcinku kręgosłupa
Kiedy pierwszy kręg szyjny wraca w swoje właściwe położenie, mechaniczna przyczyna migreny przestaje istnieć i  nie dochodzi do podrażnienia nerwów szyjnych, zapalenia neurogennego itd. - cały łańcuch bodźców prowadzących do migreny zostaje przerwany.
DZIAŁANIE BIOPOLA
Oddziaływanie biopolem pomaga usunąć pozostałości ataku
    poszerzenie
    i obrzęk naczyń mózgowych
    i skutki zapalenia neurogennego
ZAPOBIEGANIE NAWROTOM
Trzeba się następnie zająć zapobieganiem nawrotom migreny.
Pamiętajmy, że nawyk napinania mięśni pod wpływem stresu pozostaje w ciele jako odruch warunkowy.
Aby tego odruchu się pozbyć, trzeba działać kompleksowo.
Staram się nauczyć swoich klientów
    sposobów radzenia sobie ze stresem
    świadomego kontrolowania napięć w swoim ciele a szczególnie napięć w obrębie karku i szyi
Podstawa zapobiegania nawrotom to stosowanie
    techniki relaksacji
    ćwiczenie świadomego oddechu
    wizualizacja
    zestaw ćwiczeń na wzmocnienie mięśni czworobocznego, dźwigacza łopatki i mostkowo-obojczykowo-sutkowego


źródło: http://www.dotykzdrowia.com/index.php?p=migrena-1


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#17 2014-10-31 16:24:31

 maggi7

Moderator

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 1704
zainteresowania: książki, podróże

Re: migreny

Przy moich bólach migrenowych spowodowanych brakiem jednej tetnicy ,a zwężeniem innej obowiązuje zakaz jakichkolwiek masaży, ucisku czy innych zabiegów w obrębie szyji.
Nie mogę równiez podnosic obu rąk do góry, czyli np wieszanie firanek odpada:


usunięcie trzonu macicy pażdziernik 2013
cięcie brzuszne, znieczulenie ogólne

Offline

#18 2014-10-31 17:11:57

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: migreny

ło matko...Madziu...a czemu nie masz tętnicy? po jakim badaniu Ci to wyszło?

ja to cała głupia jestem z tych bóli, 3-4 dni migrena, a jak była b. mocna, to na drugą stronę głowy przechodzi, ale to jakby inny ból...bo ja prócz migren mam napięciowe bóle, ze stresu. Rezonans wychodzi ok, wiec chyba dobrze, chociaż za często mnie boli, ale tak moja mamę też bolało, aż zaczęła brać w wieku 62 lat na nadciśnienie tabletki. A ja z tym ciśnieniem mam ok, aparat był do du...hihihihihi


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vsbednarski.pun.pl www.kfor.pun.pl www.cannabis-squad.pun.pl www.manga-project-poland.pun.pl www.photoshoptutorials.pun.pl