Usunięcie macicy za i przeciw. Mięśniaki macicy. Operacje ginekologiczne - Elfy.

forum dla kobiet przed i po różnego rodzaju operacjach ginekologicznych. Usunięcie macicy, mięśniaki macicy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aby w pełni korzystać z naszego forum - zachęcamy do rejestracji. Wątki z galerią i codziennymi rozmowami dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Drażniące reklamy można usunąć - patrz: pomoc techniczna.

#1 2013-08-13 10:43:21

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

przed operacją

przygotowania, zmagania z chorobą i nasza decyzja o podjęciu się operacji


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#2 2013-08-13 10:47:15

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: przed operacją

Mięśniaki pojawiły się u mnie nielicznie po 33 roku życia, przy kolejnej wizycie kontrolnej u lekarza. Nie były duże i lekarz kazał tylko je kontrolować. Z czasem troszkę sobie rosły, były dwa, potem stanęły w miejscu - czasami brałam hormony - Orgametril, ale przy moich ciężkich migrenowych bólach głowy unikałam raczej brania hormonów. Jednakże z roku na rok dolegliwości powiększały się. Wyniki po histeroskopiach i abrazjach miałam dobre i ciężko mi było zdecydować się na operację, a lekarz mówił, iż to zależne jest ode mnie (moich dolegliwości i samopoczucia). Największe z nich i najbardziej dokuczliwe to: krwotoki, choć anemii nie miałam , bo mój organizm szybko się regenerował, było mi za to słabo, jak przy utracie krwi:(, ból kręgosłupa i nóg, chyba spowodowany uciskiem, częste oddawanie moczu w nocy i w dzień, apatia, bóle brzucha i miednicy mniejszej, często stany zapalne (choć przed operacją cytologię miałam PAP I). to wszystko spowodowało, że zdecydowałam się na usunięcie trzonu macicy przy pozostawieniu jajników i szyjki macicy.


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#3 2013-08-14 20:01:00

 mgiełka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-12
Posty: 802
zainteresowania: Muzyka, Film .

Re: przed operacją

Ja o tym że mam mięśniaka dowiedziałam się na początku marca 2010 r kiedy wybrałam się na kontrolną wizytę do lekarza , a że nie podobały mi się moje dziwne bóle kręgosłupa poszłam do prywatnego gabinetu żeby od razu zrobić usg , podczas badania lekarz stwierdził jednego mięśniaka który zajmował całą macicę , i do tego kolejny raz polipy w szyjce. Potem było łyżeczkowanie , usuwanie polipów i decyzja o operacji ,nie miałam jeszcze krwotocznych miesiączek ,ale każda kolejna była bardziej obfita i do tego bóle w dole brzucha czasami bardzo mocne , ucisk na pęcherz moczowy , jednak najgorsze były te bóle kręgosłupa które promieniowały do nóg.W lipcu miała miejsce moja operacja , przed samą operacją miałam jeszcze robione raz usg w szpitalu i okazało się że oprócz tego jednego mięśniaka który zamieszkał sobie w macicy miałam dużo małych które rosły sobie do jamy brzusznej , podczas operacji usunięto również szyjkę ponieważ w ostatnich 6- ciu latach po każdej cytologii występował przewlekły stan zapalny i często rosły w niej polipy ,jajniki również usunięto bo podobno wyglądały podejrzanie .


Nie należy mylić prawdy z opinią większości.


Operacja radykalna 2010r . HTZ. Estrofem Mite.

Offline

#4 2013-08-14 21:24:09

Czterdziestka

Gość

Re: przed operacją

Witam serdecznie.Po przejrzeniu tego forum postanowiłam się zarejestrować, napisać o swoim problemie i jeśli to możliwe proszę o szersze informacje.
Zostałam zakwalifikowana do operacji, której termin ma zostać ustalony za tydzień. Na operację jestem już zdecydowana. Ze szpitala mam zostać wypisana na 4 dobę po operacji. Mam mięśniaka, który zajmuje całą macicę, a macica jest mocno powiększona. Laparoskopowa amputacja odpadła. Usunięty ma być trzon macicy, a przydatki i jajniki pozostawione. Dolegliwości moje to obfite, krwotoczne i przedłużające się miesiączki, krwawienia ze skrzepami, krwawienia między miesięczne, anemia, powracający ból w podbrzuszu, ból w okolicach kości ogonowej, ból podczas stosunków płciowych, częste oddawanie moczu, zaparcia, wzdęcia i nienaturalnie powiększony dół brzucha.   
Pytań mam sporo:
1. czy po operacji normalnie będę miała miesiączki,
2. jak długo po operacji będzie utrzymywało się krwawienie,
3. czy po operacji jest zakładany cewnik,
4. czy mogę mieć założone przy cięciu brzusznym szwy rozpuszczające się,
5. po jakim czasie od operacji można rozpocząć współżycie,
6. po jakim czasie od operacji można powrócić do pracy
7. co to za pas jaki można założyć po operacji, o którym pisze Kariolka?
Podzielcie się proszę ze mną swoją wiedzą.

#5 2013-08-14 21:48:30

 mgiełka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-12
Posty: 802
zainteresowania: Muzyka, Film .

Re: przed operacją

Witaj Czterdziestko postaram się na tyle ile potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania
1.Jeżeli będziesz miała pozostawione jajniki to możesz po operacji mieć takie " niby miesiączki" są to takie plamienia w czasie kiedy miała by pojawić się normalna miesiączka.
2.Ja po operacji leciutko plamiłam przez dwa dni, ale były też panie które wcale nie plamiły.
3.Cewnik jest zakładany przed operacją i wyciągany jest zazwyczaj następnego dnia kiedy nie są już podawane kroplówki i można już samej iść do ubikacji .
4. Ja też byłam operowana przezbrzusznie i na zewnątrz miałam jeden szew ale nie był rozpuszczalny , nie wiem , może w innych szpitalach zakładają rozpuszczalne , najlepiej zapytaj lekarza .
5.Najwcześniej współżycie można zacząć po 6-ciu tygodniach ale to zależy od tego jak w środku będzie się goiło , to jest bardzo indywidualna sprawa , Ja zaczęłam ostrożne próby po około 8- miu tygodniach .
6. To kiedy będziesz mogła wrócić do pracy to też zależy od tego jaką pracę wykonujesz i jak szybko będziesz dochodzić do siebie po operacji , nie da się tego przewidzieć bo każda kobieta w innym tempie wraca do siebie .
7. Jeżeli chodzi o pas to przy cięciu poziomym jest on raczej nie wskazany , przynajmniej w szpitalu gdzie Ja byłam operowana zakazywali zakładania pasa .
Mam nadzieję że pomogłam Ci chociaż trochę Pozdrawiam Cię i Życzę Powodzenia oraz Szybkiego Powrotu do Zdrowia


Nie należy mylić prawdy z opinią większości.


Operacja radykalna 2010r . HTZ. Estrofem Mite.

Offline

#6 2013-08-14 21:49:18

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: przed operacją

jeszcze raz witam Cię czterdziestko!

no jakbym slyszała siebie 1,5 roku wczesniej.....
muszę Ci to napisać na samym poczatku i zadać Ci pytanie:
czy konsultowałas to z innymi lekarzami? czy nie masz innego wyjścia juz, aniżeli podjąć się takiej operacji, która naprawdę - jak poczytałas czy u nas czy gdzie indziej - może mieć swoje konsekwencje?

a teraz moje odpowiedzi:

ad 1. po operacji nie bedziesz miała miesiaczek, mozesz miec jedynie leciutkie plamienia - jak zostanie szyjka (w dni okresowe)
ad.2. ja krwawiłam maluteńko - ot do tygodnia chyba
ad.3 cewnik miałam przed operacą, 1 dzień po miałam ściągnięty już
ad.4.  nie wiem tego.....
ad. 5. ja rozpoczełam jakoś w 4-5 tyg.
ad.6. ja wróciłam po 9 tygodniach, ale zaznaczam, ze mam pracę umysłową, jeżeli to praca fizyczna - radze nawet z 6 mies. być na L-4
ad.7. ja pisałam o pasie???? gdzie?, moze przeniosłam wątek ze starego forum...heheh..... ale czterdziestko droga - z pasem różnie  jest - jedni radzą, drudzy nie za bardzo, a ja nie maiłam żadnego pasa.

to moja opinia.


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#7 2013-08-14 22:10:07

 mgiełka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-12
Posty: 802
zainteresowania: Muzyka, Film .

Re: przed operacją

Jasminko w szpitalu gdzie Ja byłam operowana tłumaczono nam że pas jest dozwolony przy cięciu pionowym , przy cięciu poziomym może wyrządzić więcej szkody niż pożytku , nie pomyśl że się wymądrzam ale niektóre panie miały ze sobą takie pasy i zabronili im je zakładać .


Nie należy mylić prawdy z opinią większości.


Operacja radykalna 2010r . HTZ. Estrofem Mite.

Offline

#8 2013-08-14 22:10:13

Czterdziestka

Gość

Re: przed operacją

Dziewczyny Drogie pięknie dziękuję za pomoc, dziękuję że podzieliłyście się swoim doświadczeniem i wiedzą Jesteście nieocenione.
Dzięki Wam czuję się już pewniej, wiem więcej.
Kariolka tu w tym wątku, w trzecim poście pisałaś o pasie brzusznym Poczytałam o konsekwencjach takiej operacji, ale niestety nie mam już wyjścia. Konsultowałam to z różnymi lekarzami. Mój lekarz na szczęście, u którego leczę się prywatnie  będzie tą operację przeprowadzał.
Jasmin zanim napisałam posta przeczytałam cały wątek
Mam pracę umysłową, także L4 pewnie i krótsze, jeśli będzie wszystko ok.
Zdrówka Wam życzę

#9 2013-08-14 22:47:27

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: przed operacją

no to się cieszę, że wiesz więcej. No tak, wkleiłam o pasie, ale to post (jak wyżej zaznaczyłam Jasminki) wiec dlatego nie pamiętałam.....Dobrej nocy.


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#10 2013-08-25 19:03:43

 maggi7

Moderator

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 1704
zainteresowania: książki, podróże

Re: przed operacją

Witam wszystkich, jestem tutaj nowa i przez pare dni śledze Wasze forum. Tydzień temu dowiedziałam się, że czeka mnie amputacja trzonu macicy i bardzo pomogła mi wasza wiedza, właściwie nie mam juz pytań. Super,że jesteście Na pewno nie rozstane sie z wami tak szybko. Tylko jeszcze poradźcie Kochane jak sobie radziłyscie psychicznie, bo ja od tygodnia nie potrzebuje snu, czyli jestem na tabl nasennych i co dzień inny nastrój. Pozdrawiam cieplutko.


usunięcie trzonu macicy pażdziernik 2013
cięcie brzuszne, znieczulenie ogólne

Offline

#11 2013-08-25 19:58:43

 mgiełka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-12
Posty: 802
zainteresowania: Muzyka, Film .

Re: przed operacją

Witam Cię Cieplutko maggi Miło Nam że odwiedziłaś nasze forum Ja osobiście przed operacją też bardzo się bałam , obawiałam się wszystkiego począwszy od tego że mogę nie wybudzić się z narkozy a kończąc na tym że mogą przytrafić się jakieś powikłania . Od dawna już biorę lek uspokajający ponieważ cierpię na nerwicę lękową i to mi dużo pomagało , niestety miesiąc przed operacją musiałam go odstawić ponieważ istniało ryzyko powikłań przy znieczuleniu , no to pomyślałam sobie " no teraz to już nie dam rady" ale okazało się że potrafiłam , wbrew pozorom jak człowiek musi to poradzi sobie w stresujących sytuacjach . Według mnie ważne jest żeby było sobie z kimś pogadać , dowiedzieć się jak najwięcej o tym co Cię czeka .Jeżeli tylko będziesz miała taką potrzebę i ochotę to pytaj a My postaramy się w miarę możliwości odpowiedzieć , zapraszamy też do takiej "zwykłej" rozmowy w wątku gdzie rozmawiamy sobie przy kawce .


Nie należy mylić prawdy z opinią większości.


Operacja radykalna 2010r . HTZ. Estrofem Mite.

Offline

#12 2013-08-25 20:15:31

 maggi7

Moderator

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 1704
zainteresowania: książki, podróże

Re: przed operacją

Oj, ciężko będzie. Mam za sobą powikłanie po zabiegu abrazji i pobyt w szpitalu ponad miesiąć temu i stąd te obawy. Operacja na poczatku pażdziernika tak wiec posusze Wam troszke głowe Dzięki za zaproszenie "na kawkę" napewno zajrze.


usunięcie trzonu macicy pażdziernik 2013
cięcie brzuszne, znieczulenie ogólne

Offline

#13 2013-08-25 20:29:07

 mgiełka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-12
Posty: 802
zainteresowania: Muzyka, Film .

Re: przed operacją

Serdecznie zapraszamy Powiem Ci że Ja dużo więcej czytałam na temat operacji już po , a szkoda bo dużo na ten temat się dowiedziałam i może gdybym wiedziała niektóre rzeczy wcześniej to byłabym spokojniejsza ale też wiedziałabym o co konkretnie pytać lekarza bo większość kobiet gdy usłyszy słowo" operacja to jest tak zszokowana że podczas rozmowy z lekarzem nie wie o co pytać ,a to żeby lekarz wyjaśnił nam jak najwięcej jest bardzo ważne .


Nie należy mylić prawdy z opinią większości.


Operacja radykalna 2010r . HTZ. Estrofem Mite.

Offline

#14 2013-08-26 11:49:19

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: przed operacją

Witaj! Maggi7

jak napisała już Mgiełka o czytaniu przed operacją hm... tak ja mało czytałam, teraz żałuję, ale szkoda, że większej wiedzy wtedy nie miałam. Mam jednak nadzieję, że przerobiłaś już inne metody, aby uniknąć operacji i się nie dało????
pytaj o co chcesz i ile chcesz, po to tutaj jesteśmy. Powiem ci tylko jedno Maggi droga - ja przed operacja nie bałam się aż tak bardzo, byłam raczej wyluzowana - ha ha ha, wyciszona i czekałam aż ona nastąpi i będzie po wszystkim. O psychikę moja się nie zamartwiałam wcale. Za to padła mi ona po operacji na maxa, mój świat cały runął, przeżyłam to bardzo niestety...potem było już coraz lepiej.


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#15 2013-08-26 18:05:41

 maggi7

Moderator

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 1704
zainteresowania: książki, podróże

Re: przed operacją

Jestem, jestem. Wzięłam się za sprzątanie, gotowanie, żeby mniej myśleć. Tak, zdecydowalam sie na operacje choc nie było łatwo. U mnie inne leczenie nie wchodzi w gre ze względów neurologicznych- nie moge brac żadnych hormonów. Mięśniaki rosną a bóle miesiączkowe staja sie nie do zniesienia, ostatno rwa kulszowa, prawdopodobnie przez ucisk. W czerwcu abrazja - wynik OK a pózniej powikłania, szpital i coraz gorsze bóle i krwawienia. Operacja na poczatku pażdziernika, poniewaz we wrzesniu jeszcze mam wykupione wczasy i dlatego taki odległy termin. Jak dla mnie to żle, bo wolałabym " z buta" Ja nie wiem czy lepiej czytać przed operacja, poniewaz im wiecej czytam tym więcej strachu Napiszcie mi Dziewczyny jak u Was po zabiegu z krwawieniem czy plamieniem. Wczoraj dowiedzialam sie od koleżanki która miala usunięta macice, że w czasie kiedy powinna dostac miesiaczke ma bóle i ogólnie źle sie czuje. Miłego wieczoru, jutro myje okna


usunięcie trzonu macicy pażdziernik 2013
cięcie brzuszne, znieczulenie ogólne

Offline

#16 2013-08-26 18:12:06

 mgiełka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-12
Posty: 802
zainteresowania: Muzyka, Film .

Re: przed operacją

Hej maggi Jeżeli będziesz miała zostawione jajniki to w czasie kiedy miałabyś mieć miesiączkę może pojawić się plamienie i możesz też mieć takie dolegliwości jak przed miesiączką .


Nie należy mylić prawdy z opinią większości.


Operacja radykalna 2010r . HTZ. Estrofem Mite.

Offline

#17 2013-08-26 18:18:49

 mgiełka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-12
Posty: 802
zainteresowania: Muzyka, Film .

Re: przed operacją

Hihi , masz ten sam sposób co Ja , żeby za dużo nie myśleć o problemach to wtedy biore sie za robotę


Nie należy mylić prawdy z opinią większości.


Operacja radykalna 2010r . HTZ. Estrofem Mite.

Offline

#18 2013-08-26 18:19:33

 maggi7

Moderator

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 1704
zainteresowania: książki, podróże

Re: przed operacją

tak, jajniki i szyjkę mam mieć zostawioną a do usunięcia tylko trzon macicy. Wyniki z histo z czerwca i cytologia ok. A jak wasze jelitka po operacji? Brałyście jakiś Espumisan czy inne?


usunięcie trzonu macicy pażdziernik 2013
cięcie brzuszne, znieczulenie ogólne

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cannabis-squad.pun.pl www.kfor.pun.pl www.wsap.pun.pl www.vsbednarski.pun.pl www.photoshoptutorials.pun.pl