Usunięcie macicy za i przeciw. Mięśniaki macicy. Operacje ginekologiczne - Elfy.

forum dla kobiet przed i po różnego rodzaju operacjach ginekologicznych. Usunięcie macicy, mięśniaki macicy.

Ogłoszenie

Aby w pełni korzystać z naszego forum - zachęcamy do rejestracji. Wątki z galerią i codziennymi rozmowami dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Drażniące reklamy można usunąć - patrz: pomoc techniczna.

#1 2013-08-13 10:45:06

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

po operacji

zmiany w naszym życiu po operacji, te dobre i te złe


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#2 2013-08-13 10:46:24

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: po operacji

U mnie sporo się zmieniło. Ale z perspektywy już roku - muszę powiedzieć niestety tak: nauczyłam się juz z tą myślą żyć, że nie będzie tak jak kiedyś. Teraz nie ma co już gdybać, czy dobrze zrobiłam czy nie. Dla przypomnienia : mam usunięty sam trzon macicy (z mięśniakami), szyjka i jajniki zostały. Kiedyś usłyszałam, że jak lekarz tak zadecydował, to tak trzeba było. Nie zgadzam się z tym do końca, bo mój lekarz dawał mi wybór. Nie miałam jako tako zagrożenia utraty życia. Miałam czas na zastanowienie, wyniki po abrazjach i histeroskopii były dobre, anemii nie miałam, choć krwotoki dość mocne były. Miałam za to uciski na nogi, kręgosłup i parcie częste na pęcherz. Czy to po operacji przeszło? nie, jedynie ból nóg trochę ustąpił, z pęcherzem czasem mam gorzej, a kręgosłup jak bolał - tak boli, doszedł okropny ból biodra do tego wszystkiego. Zmieniło się przede wszystkim też to, że jestem bardziej ociężała, jakaś nieporadna, ciągle trzymam się za brzuch, jakbym coś chciała podtrzymać Rolling Eyes Wątek intymny opisałam w odpowiednim miejscu, co też nie zadawała mnie tym, iż nie muszę uważać już. Wierzcie mi wolałabym uważać. Wiem, że zasmucę moim wątkiem inne kobietki borykające się z podjęciem decyzji o operacji. Ale niestety ja nie mam zamiaru tutaj pisać jakiś nieprawdziwych odczuć z mojej strony. Nie po to jest to forum, tutaj mamy być szczerzy i obiektywni - wszyscy. Decyzja zawsze jest NASZA - proszę o tym pamiętać ! jedynie w wyniku zarażenia utraty życia (np. rak) decyzja o natychmiastowej operacji jest dla mnie jak najbardziej zrozumiała, co nie dziwi nikogo chyba. W moim wypadku chciałam polepszyć sobie mój komfort życia, a czy to się udało ??? może minie trochę czasu jeszcze i odpowiem sobie: dziś nie żałuję! póki co zrobić tego nie mogę.....


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#3 2013-08-13 12:13:34

jasmin

Gość

Re: po operacji

Czy po operacji coś się u mnie zmieniło? Jeśli już , to na lepsze  . Coroczne abrazje , polipy , mięśniaki , krwotoczne miesiączki połączone z silnym bólem i w końcu duże obniżenie macicy , które -uczciwie mówiąc - sama sobie zafundowałam , dźwigając ciężkie meble podczas remontu mieszkania - brrr...jak sobie przypomnę - włos jeży się na głowie.
Ponieważ moja przyjaciółka jest ginekologiem , to ona oceniła , że w moim przypadku operacja jest koniecznością dla poprawy jakości życia , a że ginekolog , który mnie operował jest również moim kolegą , wszystko zostało przeprowadzone doskonale. Goiło się jak na przysłowiowym psie  .Nie miałam jakichkolwiek problemów z pęcherzem czy dolegliwościami ze strony innych narządów. Do tej pory czuję się świetnie. Odzyskałam radość życia jako człowiek i jako kobieta .

#4 2013-08-13 12:20:49

jasmin

Gość

Re: po operacji

Opuściłaś szpital i podczas rekonwalescencji , która potrwa przez min. 3 miesiące Twoja codzienność (zachowania , aktywność fizyczna czy nawyki higieniczne) ulegnie – a przynajmniej powinna ulec –dużym zmianom . Niektóre szpitale dają (nawet w formie pisemnej) pacjentkom wskazówki dotyczące zachowań po operacji. Tu znajdziesz kilka ważnych informacji , a jeśli będziesz miała jakieś nurtujące Cię dodatkowe pytania , w miarę możliwości postaramy się na nie odpowiedzieć.

1.Przez pierwszy miesiąc po operacji płucz pochwę środkiem , który zlecił lekarz ( najczęściej Tantum Rosa lub rumianek) , stosuj także wieczorem przepisane czopki dopochwowe.
2.Jeśli miałaś operację drogą brzuszną , musisz pamiętać o właściwej higienie rany . Przemywaj ją przynajmniej 3 razy dziennie najlepiej szarym mydłem , osuszaj jednorazowym ręcznikiem , delikatnie przecieraj spirytusem salicylowym lub zwykłym.
3.Przez pierwszy miesiąc unikaj także kąpieli w wannie , korzystaj jedynie z prysznica.
4.Pierwszy tydzień po powrocie do domu poświęć jedynie wypoczynkowi , zapewnij sobie na ten (i nie tylko) czas pomoc bliskich lub przyjaciół , potem możesz odbywać krótkie spacery , ale z umiarem.
5. Zapamiętaj :
- do końca pierwszego miesiąca unikaj podnoszenia rzeczy cięższych niż 1 kg
-do końca drugiego miesiąca - 2 kg
-do końca trzeciego miesiąca – 3 kg
- od 4 do 6 miesiąca – 5 kg
A do końca życia staraj się nie podnosić niczego cięższego niż 15 kg , równomiernie rozkładając ciężar.
6.Do 3 miesięcy od operacji staraj się unikać cięższych prac porządkowych ( np . mycie podłóg , okien , trzepanie dywanów) oraz prac wymagających unoszenia rąk (zwłaszcza czymś obciążonych) wysoko w górę .
7. Miesiąc po operacji powinnaś zgłosić się na wizytę kontrolną , której termin i miejsce winno zostać ustalone podczas wypisu ze szpitala. Podczas wizyty kontrolnej lekarz powinien udzielić dalszych zaleceń , np. dotyczących możliwości rozpoczęcia współżycia.
8.Przez pierwszych 6 tygodni może się pojawiać niewielkie plamienie z pochwy – jeśli jednak krwawienie będzie silniejsze lub wydzielina będzie miała nieprzyjemny zapach , koniecznie udaj się do lekarza.
9.Powinnaś unikać zaparć , wzdęć i zadbać o codzienne wypróżnienia.

#5 2013-08-14 20:17:50

 mgiełka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-12
Posty: 802
zainteresowania: Muzyka, Film .

Re: po operacji

Chciałabym przekazać tym Paniom które będą miały znieczulenie dolędźwiowe aby przez kilka godzin po operacji nie podnosiły głowy bo może to spowodować bardzo mocne bóle głowy . Szkoda że nie zawsze lekarze i pielęgniarki mówią o tym , Ja dowiedziałam się o tym od innych pacjentek .


Nie należy mylić prawdy z opinią większości.


Operacja radykalna 2010r . HTZ. Estrofem Mite.

Offline

#6 2013-10-24 17:21:00

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: po operacji

Maggi jak będziesz czuła się na siłach opiszesz króciutko o operacji???? znaczy się o operacji w atku: moja operacja, a po operacji to jeszcze chyba czas...
nie musisz oczywiście- jak chcesz....


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#7 2014-04-08 13:30:42

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: po operacji

trochę pobolewa mnie brzuch i nieco plamię... ale lekarz na wizycie mówił, ze jak mam szyjkę  - to mogę czasami plamić czy maleńko krwawić, mimo wszystko jakoś tak dziwnie:((((
Madziu -  a jak tam Ty teraz po operacji? bo zakres miałaś ten sam.


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

#8 2014-04-08 14:02:30

 maggi7

Moderator

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-25
Posty: 1704
zainteresowania: książki, podróże

Re: po operacji

Ja miewam takie plamienia- jak to mówie, że na jedną wkładkę- takie bardziej brudzenie.
Ostatnio mialam tak ze 2 dni, ale to są ilości śladowe i wychodza tak co miesiąc.A bóle delikatne mam ,ale bardziej w okolicy prawego jajnika. Tez nie są jakies dokuczliwe i pojawiają się rzadko.
Naprwdę jest super
Do kontroli w maju jak wrócę.


usunięcie trzonu macicy pażdziernik 2013
cięcie brzuszne, znieczulenie ogólne

Offline

#9 2014-04-08 14:56:04

 Kariolka

Administrator

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 2967
zainteresowania: góry, film, książki, żużel

Re: po operacji

no to fajnie, pocieszyłaś mnie, bo wlasnie to bole u mnie takie, ale raczej lewego jajnika:(


usunięcie trzonu macicy - V/2012, znieczulenie lędźwiowe. Powód: mięśniaki macicy, krwotoczne miesiączki, uciski na sąsiednie narządy.
http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_cleanglasses1.gif

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zspgodzianow.pun.pl www.gamemetin2.pun.pl www.vixeriaots.pun.pl www.stekotss.pun.pl www.wwstizmagisterka1.pun.pl